úterý 7. ledna 2014

Pět největších hříchů na Twitteru


Některé z níže uvedených hříchů patří „jen“ mezi špatné návyky, jiné váš účet na Twitteru spolehlivě zbaví popularity, ačkoli vypadají na první pohled jako nevinné přešlapy.
Firmy si začaly uvědomovat sílu Twitteru a používají jej stále častěji. Jedním z důsledků nárůstu nových uživatelů je i to, že ti, kteří už na Twitteru dávno jsou, musejí sledovat stejné chyby nováčků pořád dokola.
Každý den si na Twitteru můžeme všimnout věcí, kterými firmy své zákazníky dokážou spolehlivě naštvat. Sestavili jsme proto pět základních hříchů, kterých se firmy na Twitteru nejčastěji dopouštějí a kterých by se měly vyvarovat, pokud chtějí používáním této platformy podpořit svůj byznys.
  1. Hashtagujte s mírou
Ano, pane nový uživateli, hashtag funguje v případě sledování diskuzí a témat. Pokud chcete zaujmout (spread a buzz) okolí vaší novou #restauracínarůžku, která je zrovna trendy, určitě hashtag použijte, protože lidé si toho všimnou, začnou váš účet sledovat a budou na něm aktivní.
Na druhou stranu ovšem nedělejte ze svého #tweetu#nekonečný#hashtag. Nejenže je to otravné, ale takto napsaný tweet je skoro nemožné přečíst tak, aby čtenář pochopil jeho smysl, což jde proti hlavnímu účelu Twitteru.
Používejte proto pouze hashtagy, o kterých jste přesvědčeni, že jsou užitečné a přivedou vám nové čtenáře a zákazníky.
  1. Vyvarujte se dlouhých linků
Jako vlastník firmy, který začal chápat důležitost sociálních médií, jste dostali správný nápad, když jste začali sdílet odkazy.  Sdílení linků je skvělý způsob, jak zapojit své čtenáře a ukázat jim, že se zajímáte o to, co se jim líbí. Lidé navíc mohou váš příspěvek retweetnout, což pomůže rozšířit povědomí o vaší firmě na webu.
Nezapomeňte ale před tím udělat jednu důležitou věc: zkraťte dlouhý odkaz! Nikdo přece nechce vidět toto:
Používejte automatické zkracovače linků jako bitly nebo Google shortener, ulehčíte návštěvníkům vašeho účtu práci.
  1. Nehádejte se s troly
Ne každý na webu vás nutně musí mít rád. Takzvaní trolové vás budou vytáčet a dohánět k šílenství. Uvědomte si ale, když podlehnete jejich taktice, oni zvítězí a vy si přiděláte zbytečné problémy.
Před tím, než zareagujete na tweet trola, zeptejte se sami sebe, zda má skutečně důvod remcat nebo je to zkrátka jen nějaký hlupák.
  1. Netlačte na čtenáře, aby navštívili vaše stránky
Cílem Twitteru není každého posílat na vaše stránky, aby si koupil co možná nejvíce vašich produktů. I když bychom všichni uvítali, kdyby to tak fungovalo. Pokud podřídíte váš Twitter účet prodejním cílům, budou vaše posty vypadat zhruba následovně: „Podívejte se na náš web!“, „Podívejte se na náš nový e-shop!“, „Podívejtesenanašistránkuprosím!“
Twitter je dalším kanálem, kterým můžete oslovit zákazníky. Postujte vše, o čem vaši zákazníci chtějí číst, o čem mluví nebo co by je mohlo zaujmout. Neustálé přesvědčování k návštěvě vašich stránek mezi doporučené tweety rozhodně nepatří.

  1. Nezapomínejte na link k vašemu byznysu
Pamatujete si vše, na co jsme vás upozornili v hříchu číslo 4? Tak na to na chvilku zapomeňte.
Proč? Protože pravděpodobně nemáte link na firemní stránky nikde na vašem profilu. Více než 80 % firemních Twitter profilů totiž neobsahuje link na firemní web, což brzdí veškerý pokrok, kterého na této platformě dosáhly.
I když nechcete nikoho spamovat, vaším primárním cílem je podpora prodeje. Proto své stávající i potenciální zákazníky neokrádejte o možnost zjistit, jak s vámi mohou navázat kontakt.

Žádné komentáře:

Okomentovat